Poskytované služby

POSKYTOVANÉ SLUŽBY

Služby poskytované v rámci úhrady klientů:

 • ubytování
 • stravování
 • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
 • pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu
 • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
 • sociálně terapeutické činnosti
 • aktivizační činnosti
 • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí, jejichž rozsah je stanoven vyhláškou č.505/2006 Sb., kterou se provádí některá ustanovení zákona o sociálních službách

 

Lékařská péče:

Ordinace praktické lékařky:     pondělí až pátek od 7.00 do 9.00 hod

Ordinace odborných lékařů:     neurolog -  1x týdně

Zájemcům z regionu zapůjčujeme: polohovací postele, chodítka, vozíčky, berle, francouzské hole.

 

Paliativní péče:

Většina z nás, a tedy i naši klienti si přejí odejít z tohoto světa ve známém prostředí, v klidu, bez bolesti a obklopeni svými blízkými. Prostřednictvím paliativní péče se snažíme, aby byl závěr života našich klientů, pokud možno dle jejich představ a přání. Našim úkolem je vytvořit bezpečné, klidné, důstojné a přátelské prostředí zajišťující míru soukromí.

Komu je paliativní péče určena

Tuto péči poskytujeme těm klientům, u kterých není možné vyléčit primární příčinu onemocnění, nebo by taková léčba přinesla klientovi více zátěže a utrpení.

Kdo paliativní péči poskytuje

Péče je poskytována týmem našich pracovníků, které klient zná. Máme vytvořený multidisciplinární tým ve složení – lékařka, vedoucí sestra, všeobecná zdravotní setra, sociální pracovnice, pracovnice přímé péče, koordinátor přímé péče, nutriční terapeutka, duchovní (kněz, kaplan, laická podpora v duchovní oblasti). Klíčová je spolupráce s rodinou klienta“.

                                       

Nad rámec základních činností poskytujeme i fakultativní činnosti, které jsou pro klienty zajišťovány za úhradu:

 • příležitostní použití služebního vozidla
 • šicí práce nad rámec drobných oprav
 • drobné řemeslné práce nad rámec běžné údržby
 • používání soukromých elektrospotřebičů

Klienti mohou využívat i dalších služeb za poplatek:

 • pedikérka
 • kadeřnice
 • opravy a seřízení naslouchadel

 

Život v DZR Buchlovice

Domov je umístěn na okraji obce v přírodním prostředí, nedaleko hradu Buchlov. Je oázou klidu s možností příjemných vycházek. Pracovníci domova organizují celou řadu kulturně-společenských akcí a výletů, s cílem zpříjemnit a obohatit život seniorům.         Domov se zvlášním režimem je součástí Domova pro seniory Buchlovice, nachází se v prvním podlaží. Jde o uzavřený prostor, vstupní dveře jsou uzamčeny. Pro vstup i odchod slouží signalizační zařízení. Vytvoření chráněného prostředí považujeme vzhledem k charakteru nemoci našich klientů (doprovází ji dezorientace, klienti jsou ohroženi blouděním i ve známém prostředí) za nezbytné. Domov je zcela bezbariérový, s volným vstupem na zahradu.

Klienti jsou ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, které jsou vybaveny speciálním nábytkem a vybavením určeným pro osoby s tímto onemocněním, aby nedocházelo k úrazům a pod., minimálně lůžko, stůl, židle, noční stolek, stropní světlo, noční osvětlení, komoda, šatní skříň, uzamykatelná skříňka na hygienické potřeby. U převážné většiny pokojů je WC a některé pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem. Každý pokoj má signalizační zařízení.

Mimo pokoj můžou klienti využívat společné prostory, jimiž jsou jídelna, relaxační místnost, tělocvična, bazén, rehabilitace, kuřárna. Součástí areálu je společenský sál, knihovna a kaple, zahrada a altánek s posezením.

Pro rodinné příslušníky klientů je k dispozici hostovský pokoj.

Život v domově se řídí vnitřními předpisy, jako jsou: Provozní řád, Domácí řád, Navštěvní řád.