Odlehčovací služba Kunovice – Na Bělince

Odlehčovací služba je službou pobytovou a je poskytována v prostorách Domova pro osoby se zdravotním postižením Kunovice - Na Bělince, který je součástí organizace Sociální služby Uherské Hradiště, p. o., jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj. 

Objekt DZP Kunovice – Na Bělince byl postaven v 80. letech minulého století jako MŠ n. p. LET Kunovice. V roce 1993 se stal součástí Okresního ústavu sociálních služeb Uh. Hradiště a byl rekonstruován na Ústav sociální péče pro mládež. Postupnými stavebními úpravami získal současnou podobu. Pohyb ve vícepodlažních budovách je kromě schodišť umožněn i osobními výtahy. Areál domova dále tvoří samostatně stojící garáž, dílna a dvě skladovací místnosti. Nad hlavní budovou vznikly, díky půdní vestavbě realizované v roce 2008, prostory pro školní učebny, místnost pro volnočasové aktivity, tělocvična, společenská místnost a šatny se sociálním zázemím pro personál.

Prostory v půdní vestavbě jsou nyní využity i pro účely odlehčovací služby. Jedná se o tři bytové jednotky, každá s jednolůžkovým pokojem a vlastním sociálním zázemím.