Domov pro seniory Buchlovice

Motto: "Stáří je přirozenou součástí života. I my budeme jednou takoví, jako jsou nyní naši uživatelé. Dejme jim takovou péči, abychom si sami mohli říct: Tak bych chtěl(a) prožít své stáří."

Domov pro seniory Buchlovice

Naše zařízení je největším zařízením v regionu. Od roku 1912, kdy sloužil jako nemocnice, prošel řadou změn a stavebních úprav, které si vyžádaly značné finanční náklady.  Zřizovatelem je Zlínský kraj.

Domov je umístěn na okraji obce v přírodním prostředí, nedaleko hradu Buchlov. Je oázou klidu s možností příjemných vycházek. Pracovníci domova organizují celou řadu kulturně-společenských akcí a výletů, s cílem zpříjemnit a obohatit život seniorům.

Klienti jsou ubytováni na  jednolůžkových a dvojlůžkových pokojích, které jsou vybaveny obvyklým zařízením : lůžko, šatní skříň, stůl, židle, komoda, noční stolek, světlo, telefon, signalizační zařízení. Mimo přidělený pokoj můžou klienti využívat společné prostory zařízení, jimiž jsou: jídelna, foyer s televizí a velkým akváriem před jídelnou, reminiscenční místnost, společenský sál, vestibul s kávomatem a automatem na nápoje a cukrovinky, počítačem připojeným na internet, místnost pro volnočasové aktivity, tělocvična. Na každém patře je kuchyňka se společnou lednicí, denní společenská místnost, kuřárna. K odpočinku slouží zahrada, která poskytuje možnost posezení, procházek a pěstování květin, zeleniny. Klienti a jejich blízcí můžou k posezení a návštěvám využívat i slunnou terasu, která se nachází na oddělení B. Zde se klienti taky věnují pěstování sezonní zeleniny, bylinek a květin v mobilních zahradkách. Pro rodinné příslušníky klientů je k dispozici hostovský pokoj.

Život v domově se řídí vnitřními předpisy, jako jsou: Domácí řád, Provozní řád, Návštěvní řád.

V roce 2006 získal domov celorepublikové ocenění v soutěži pro poskytovatele sociálních služeb „Cenu kvality v sociální péči“.

 

Video: Průvodce domovem 2013 - DOMOV PRO SENIORY BUCHLOVICE

Profil Domova pro seniory i na Facebooku: DS a DZR Buchlovice | Buchlovice | Facebook