Výlet do ZOO Hodonín

26. 9. 2022 jsme vyjeli do malé, ale krásné ZOO Hodonín. Výlet byl primárně určen pro klienty s vysokou mírou podpory z DZP Staré Město. Celkem se zúčastnilo 36 klientů z toho 19 klientů imobilních, 9 klienti mobilních částečně, 8 klientů s poruchou autistického spektra.

Najít dopravní prostředek pro tak výjimečnou skupinu nebylo úplně snadné. Díky autobusové dopravě Dubovský, jejichž dopravní park disponuje autobusem s plošinou a přídavným vozíkem za autobus, kde byli naloženy invalidní vozíky a speciální kočáry, jsme si mohli tento skvělý výlet dopřát.

Velká nejistota nás trápila ohledně počasí, ale zázraky se ději. Už před odjezdem směr Hodonín přestalo pršet a v ZOO nás přivítalo sluníčko, které vylákalo i všechna zvířata do výběhů.

A pak to nastalo. Přivítali nás rozverné opice, mlsné kozy, naštvaný vlk hřivnatý, král zvířat lev jihoafrický, zvědavé surikaty, pobíhající tygr ussurijský, elegantní plameňáci stojící na jedné noze a další exotická zvířata. Po prohlídce jsme si dopřáli malé pohoštění v bistru.

Na cestě zpět bylo z úsměvů na tvářích patrné, že výlet udělal radost všem. Tradiční píseň končících výletů „Sláva nazdar výletu“ zněla téměř ze všech úst.