mail home

Domov se zvlášním režimem Nezdenice - Domov se zvláštním režimem

Domov se zvláštním režimem je součástí Domova pro seniory Nezdenice, který se skládá z velké hlavní budovy a přilehlého menší objektu, kterému říkáme Zámeček. Hlavní budova je tvořena komplexem čtyř navzájem chodbami propojených budov s bezbariérovým přístupem (i mimo budovy).

Kapacita služby domov se zvláštním režimem činí 27 uživatelů.

Domov se zvláštním režimem se nachází v budově „B“ ve třech podlažích. Prostředí plně odpovídá charakteru cílové skupiny uživatelů. Vstupní dveře každého podlaží jsou opatřeny komunikačním zařízením a vstup i odchod je možný po zadání kódu. Prostředí je přizpůsobeno potřebám a charakteru nemoci našich uživatelů (doprovází ji dezorientace, uživatelé jsou ohroženi blouděním i ve známém prostředí). Budova „B“ má 2 úniková schodiště. Vnitřní i vnější prostory jsou zrekonstruovány a navrženy v souladu a danými možnostmi a v době rekonstrukce platnými normami.

Ubytování je poskytováno 27 uživatelům ve 21 jednolůžkových a 3 dvoulůžkových pokojích. Na každém podlaží je 7 jednolůžkových pokojů a 1 dvoulůžkový pokoj. Součástí každého pokoje je umyvadlo, WC a bezbariérový sprchový kout. Všechny pokoje jsou vybaveny základním nábytkem (židle, stůl, polohovací elektrické lůžko, šatní skříň, uzamykatelný noční stolek s vysunovací jídelní deskou, křeslo pro seniora s odkládacím stolkem, polička), signalizačním zařízením pro komunikaci s personálem, přípojkou na televizi a internet, místním rozhlasem, EPS, klimatizací, nouzovým osvětlením. Podlahy i veškeré vybavení pokoje mají omyvatelné povrchy pro snadnou údržbu a dezinfekci. Pokoje lze dovybavit vlastními dekoračními předměty, aby si tak uživatelé mohli vytvořit prostředí, které bude odrážet jejich zvyklosti, aby se zde cítili příjemně. Uživatelé mohou mít vlastní elektrospotřebiče např. televizi, rádio, počítač, malou lednici, varnou konev.

Mimo přidělený pokoj může každý uživatel využívat také společné prostory:

  • aktivizační místnosti, které jsou vybaveny kuchyňkou,
  • centrální koupelny, v centrální koupelně v 1. patře je vana, umyvadlo a WC. Ostatní centrální koupelny jsou vybaveny sprchou, umyvadlem a WC.
  • společenské místnosti s televizí, s jídelnou a vybavenou kuchyňkou,
  • relaxační místnost, která je ve druhém podlaží. 

Další společné prostory využívané pracovníky Domova se zvláštním režimem jsou:

  • pracovny pro personál - jsou vybaveny PC, telefonem, komunikačním zařízením typu pracovník - uživatel, nástěnkami, umyvadly, skříní na osobní dokumentaci uživatelů, hasicími přístroji.
  • sklady špinavého a čistého prádla,  
  • sklady zdravotnických prostředků a pomůcek,
  • sklad kompenzačních pomůcek,
  • WC a sprchy pro personál,
  • čistící místnosti s místnostmi na odpad,

Stěny na chodbách jsou opatřeny madly, nouzovým osvětlením, reproduktory pro vysílání rozhlasu a místního hlášení, nástěnkami. Imobilním uživatelům pro transport a vykonání hygieny slouží koupací křesla, zvedací zařízení, sprchovací lůžka a sprchovací vozíky.

Prostory budovy „B“ se službou domov se zvláštním režimem jsou chráněny elektrickou požární signalizací a evakuačním rozhlasem. Vstupní prostory do této služby jsou ošetřeny elektrickým zabezpečovacím systémem na kód. Veřejné prostory jsou chráněny kamerovým systémem.

Domov se zvláštním režimem má svou vlastní zahradu s altánkem. Vstup do zahrady je možný z 1. podlaží.

Služba Domova se zvláštním režimem úzce navazuje na služby poskytované v Domově pro seniory a využívá společných prostor zařízení (ordinaci lékaře, pracovnu všeobecných sester, kanceláře, sklady, místnost pro bohoslužby, relaxační místnost, kuřárnu pro uživatele, společenskou místnost, místnost individuálních potřeb, aktivizační místnost s knihovnou, vestibul, schodiště, chodby a výtahy). Hlavní budova má vlastní kuchyň, prádelnu, plynové kotelny a solární systém, které jsou určeny pro obě služby.

Kde nás najdete